Login:
Heslo:
 
Navigace: Holešovská výzva > Připojte se k výzvě > Připojte se 3 - PIŠTE NYNÍ SEM

Připojte se 3 - PIŠTE NYNÍ SEM

Komentáře

Strana:1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
[140]MartinaVloženo 31.03.2012 05:06
lidi vzpamatujte se musíme něco s tím dělat když to nedokážou ve sněmovně.Vždyt se nás pokouší znicit.To si přece nenecháme líbit nejsme malý děti.Tady jde o nás a naše pokolení.Aby vláda okrádala důchodce,invalidní lidi,rodiny s dětma a tak bych mohla pokračovat dál a tyto vydřené peníze potom rozdělovala soudcům na platy a platila tím církevní restituce a další věci.No to si přece nenecháme líbit z nás to vydřou a jiným to daj.To je spravedlivé?Ne není tak se dejme dohromady a vyházejme je z těch jejich židlí vždyt to umíme.Již jsme to několikrát ukázali tak na co čekáme až znicí další a další lidi či rodiny?Nečekat nevyčkávat a pustit se do toho
[141]DVloženo 31.03.2012 06:52
Proč nedat větší sílu odborům, myslím, že by to byla dobrá pojistka té správné demokracie a nejen pro ty co mají peníze. To by se mělo v zákonech ukotvit, však se podívejte do Německa a Francie nejsilnějších států Evropy. Takhle je pořád nesmyslnější zákoník práce, kdy nakonec peníze jdou do kapes těch bohatých, kteří Vás za ně když něco řeknete zničí a do státní kasy zase nejde nic příklad: 150 hodin přesčasů ročně zdarma, zas to jde do kapsy podnikatelům a ne státu, protože se pak za nás odvedou i nižší daně a v konečném důsledku si o to vyšší výnosy převedou jakýmkoli způsobem do nákladů a státní kasa nic, zrovna tak se snížily příplatky za přesčas, noční, soboty, neděle a je toto samé. tenhle stát neumí správně vybrat daně. Vždyť podnikatelé pro své soukromé účely používají benzín svých firem, který pak vykáží do nákladů firmy a firma zas odvede o to nižší daně. Maj peníze takže tyhle zákony si zařídí, pak je to legální, ale v podstatě je to podvod, kterým okrádaj stát. Tohle by jim v Německu hned vytkla Angela Mertlová za silné podpory odborů, které tam mají slovo. A ty blbci z ODS už si nevidí do tl.. protože napřed prosazují rovnou daň, když se to hodí podn ikatelům a pak sami po 8 letech zjistí, že to tak nejde? Když mohli jít do státní kasy jiné peníze 8 let. Ať už táhnou dělaj si s námi co chtěj. A teď se nám zas tlemí lobista Janoušek, má a v týhle zemi to jde, když má. Samá korupce.
reakce: [151]
[142]Robert ŠirokýVloženo 31.03.2012 08:08
1/Nemyslím si, že budou stačit poklidné demonstrace. Političtí grázlové se jen tak nenechají připravit o stamilionové příjmy.
2/Jak chcete dohnat k soudům provinilé polistopadové vládní politiky a z čeho je obžalujeme? Jména?
Děkuji za odpovědi.
[143]LADAVloženo 31.03.2012 11:39
Moc zdravím.Doufám,že nám to vyjde a zbavíme se těchto politiků!!!A možná by nebylo od věci,zabývat se i VYSTOUPENÍM naší krásné zemičky z EU!Uměl by někdo z mladých přeložit důležité pasáže z této smlouvy,pro nás staré?Tolik hloupostí,nemohl nikdo ani vymyslet (zahnutá okurka - rovná okurka.....nyní ta vejce - klece pro slepice).Opravdu to vypadá na ZÁMĚRNÉ ničení ČR!!!Okolní státy vše nedodržují a je to v pořádku.....?!Přeji pěkný den a ÚSPĚCH VŠEM SLUŠNÝM LIDEM!
[144]dosilVloženo 31.03.2012 11:51
Velmi mě pobouřilo,že k místu,kde lobista Janoušek přejel
tu řidičku,pro něj přijelo auto.černé AUDI-které pro něj poslal PAROUBEK,tak to snad ani není možný,jak jsou ti mafiáni na sebe vzájemně propojený,věřím,že po pádu této vlády budou i tihle náležitě potrestáni
[145]sabathaVloženo 31.03.2012 12:11
Bylo by dobré založit SMS shranku aby se vědelo kdo je pro a kdo je proti.Ja osobně jsem pro strhnout vládu konečne se něco děje.
[146]BarnabášVloženo 31.03.2012 12:26
už to přece není únosné, aby stálůe jen šroubovali daně a poplatky a celkovou drahotu a sami se nám jen vysmívali svými platy a odměnami a pro národ a lidi nedělají nic, natož pro ekonomiku, kterou rozkradli a nechali zdevastovat. prostě to chce vše vymést a dát tam vládu odborníků a ne ministra financí co je arogantní chemik atd...nepotřebujemne politické strany co nás jen vysávají a aparát darmožroutů co mají lidi jako poddané, aby pak z každé důchodce ždímaly za každý rohlík atd, ale sami nechajjí ve Švýcarsku miliardy a lide -ZAPLŤ -oni by všichni měli platit pouty a ne si za to vyplácet odměny jak dobře pracují-je to děs a hrůza LIDI U6 SE VZPAMATUJTE A JD2TE DO TOHO!!!! Jinak nás úplně zničí a pak si sami prchnou do Švýcarska, kde mají ulitá konta.
[147]Petr K.Vloženo 31.03.2012 19:40
Naprosto vaši iniciativu podporuji slýchám o nespokojenosti od svých přátel, i sám sem tuto pseudo Demokracii pocítil velmi intenzivně, když sem byl odsouzen, že jsem ve dvanáct v noci na motocyklu střízlivý uhnul do protisměru opilcovi také na motocyklu, ale se dvěma promile v krvi, dále pak nesvítil, neměl zapnutou helmu, ani žádné oblečení navíc. Jel přeci jen kousek z hospody
[149]BlackmooreVloženo 01.04.2012 10:35
Souhlasím s HV, ale měli by jste hovořit spíše o tom,jak po pádu vlády budou lidé žít, doufám,že ne v těch drahých nákladech na bydlení- drahé nájmy,energie,benzín,telefon,
nedostatečné podpory a soc.zajištění,jak potrestat učinně a rychle úředníka,který kryje rúzné machinace a činnost zkorumpované měst.policie,říct lidem ozavedení výroby našich potravin ,nebot požíváme reciklované odpadky,ikdyž krásně zabalené ve velkých cizích marketech, obnovení průmyslu-jakého?, zlevnění stavby silnic atd,to vše by zvýšilo zaměstnanost u nás,, zavést tresty za neplacení faktur v podnikatelské sféře,nebot neplatičství je jed na podnikání a na zaměstnanost a odvody daní,spousta lidí už o demokracii nechci nic slyšet,pokud lidi nemají na bydlení a nebo berou podporu za kterou se neuživí,,,,zavedením opravdové spravedlnosti a tresty za její porušení napovídá tomu, že se odlehčí soudům a nebude nutné se kuli každé blbosti soudit,,čili, nebude potřeba tak velkých a nákladných soudních budov a dojde k omezení počtů soudců,a jejich úř. aparátu a předražených advokátů,který má zaručenej honořář at proces dopadne jakkoliv,,zrušil bych aby pozůstalí po zemřelých museli toto řešit s notářem,pane Popelko, vyberte ze svých řad někoho,kdo umí mluvit do médií, při vší úctě k Vám, vy na to moc nejste, ,ikdyž kdo vám chce rozumět, ten Vám rozumí,,ale nepropagujte nikde ,,povinné volby,, díky,vám to sluší víc na demonstracích než v TV., hovořte spíš o tom, co jsem psal výše,, o ulehčení a zlevnění života pracujících lidí v ČR,,tohle chtějí naši lidé hlavně slyšet,, díky, jdem do toho a ztrestáme tu postkomunistickou šlechtu
[150]RolandVloženo 01.04.2012 10:52
Pane Popelko,Vážená HV.
Moc si přeji,aby se vše podařilo,aby byli k odpovědnosti postaveni všichni,kdo tuto zemi rozkradli a rozkrádají.Ale musíme nazývat věci pravými jmény a říci,že od té doby,kdy začala vládnout ODS a hlavně V.Klaus to začalo,tak že největším zlodějem je vlastně ten nejvýš postavený politik u nás a s ním jeho mafie ODS.Nebude vůbec jednoduché je dostat všechny před soud,když všichni víme,že soudci jsou všichni i s policii pod vlivem tohoto zloděje průpisek a jeho kumpánů.Kéž by se podařilo ukradené prostředky vrátit do pokladničky a znovu začat budovat,normálně žít a pracovat a být v pohodě a ne ve denně ve stresu.Jdu do toho a věřím,že Boží mlýny melou.
[151]KarlosVloženo 01.04.2012 15:18
[141] Docela mě mrzí,že se nám debata na těchhle stránkách začíná svou úrovní místy přibližovat příspěvkům na Novinkách CZ. Vážený pane D. Než vypustíte z úst současnou módní rétoriku sdělovacích prostředků o tom jak odboráři doplácí na živnostníky a podnikatele ( ne podnikavce a zloděje ) tak trochu přemýšlejte. Víte kolik času musí živnostník věnovat tomu aby dosáhl průměrného zaměstnaneckého platu? Tak si to zkuste. Žádné placené přesčasy, většinou práce v sobotu v neděli a volna minimum. Pokud zaměstnáváte lidi ať již jako živnostník nebo práv.osoba tak jim musíte pravidelně zajistit mzdu. A do toho musíte pravidelně počítat, že platby za faktury chodí opožděně i o 2-3 měsíce i déle.Pokud vůbec příjdou. Tak prosím nepište takové nepravdy. Většina lidí, které znám a kteří vzali na sebe odpovědnost se o sebe postarat sami jsou poctiví lidé, kteří deně makají 12,14hodin i víc a často musí nastavit i přez noc. A to proto aby se uživili. Kolik hodin odpracuje průměrný zaměstnanec? Tyhle stránky jsou snad proto aby nás spojili pro společnou věc. A to je nastolení právního řádu a vymahatelnosti práva pro každého občana. Né pro hledání třídního nepřítele!! Odbory si 22let hrají jen na svém písečku o mzdy a nic jiného je nezajímá, nevím tedy proč by měly stát v čele nebo mít nějaké extra pravomoci. Pochopte už, že finance o kterých tady mluvíme nekončí v kapsách skupiny, která je vám zřejmě trnem v oku, ale u skupin které jsou nasáté na státní,krajské a obecní rozpočty (zakázky),regionální rady pro rozvoj a jiné dotační instituce prostřednictvím nastrčených firem. A to je morální krize, od které je odvislé právní prostředí!!!
reakce: [160] [167]
[153]Vláďa 2Vloženo 01.04.2012 21:21
Také se připojuji.Ti hajzlové si myslí,že jsou beztrestní a můžou s námi orat.Opak je pravdou,musí poznatže narazily že "takhle tedy ne,,.Šanci měli všechny velké Strany,aby s tím něco udělaly.Jim to ,ale vyhovuje bordel,zmatek.Všem.To to se musí zarazit.Kdo?Když ne My.Kdy? ne teď.

[3]
[154]Vláďa 2Vloženo 02.04.2012 19:18
[2] Taky se pod to můžu podepsat.Když nic, teď hned neuděláme,tak nás vyždímou.Protestů se účastním
[156]KamilVloženo 03.04.2012 06:33
Já i mé okolí plně podporujeme výzvu. Rozeslal jsem info všem kolegům a známím a příbuzní taktéž. Těšíme se na 15.4 a doufám, že se ukáže že se informovanost lidí zvyšuje a bude správnou věc podporovat čím dál více lidí. Dřív nebo později se to určitě podaří.
[157]IvanaVloženo 03.04.2012 15:50
Přidám se k Holešovské výzvě a prosím aby se přidali i ostatní.Zachranme tuto zemi od korupce ,zločinců a mysleme především na naše děti a naší budoucnost!Demokracie tady nikdy nebyla ,jen rozkradaní majetků a dát prostý dělnický lid na dno chudoby.Socialní sebevraždy o kterých se nepíše,utahovaní naších opasků a přitom se nám politici nestydí dívat do očí a smát se nám.Tunelovaní ,skandály,zločiny ,které nikdy nejsou potrestané .V době údajné krize se nestydí dávat prémie v takových částkách 100.000 a více.NEBOJME SE KONEČNĚ ŘÍCT POLITIKUM SVŮJ NÁZOR A POŽADAVEK!!!
[158]luděkVloženo 03.04.2012 15:50
dotaz na KV HV proč se nepřipojíme stopvlade.cz 21.4.2012 i když odbory nemusím ale jde jím o stejný cíl jak nám DEMISE VLÁDY a po pádu si půjdeme vlastní cestou, prosím o odpověď
[160]Tomáš NěmecVloženo 04.04.2012 08:35
[151] Naprosto s Vámi souhlasím, pane Karlos. Taky mě štve, že se na spravedlivém hněvu občanů snaží přiživit odbory a soc. dem., která je za dnešní stav zodpovědná minimálně stejně, jako ODS. Holešovská výzva by neměla předávat kormidlo těmto parazitům jenom proto, že jsou zkušenější v protivládní rétorice a organizaci předražených kampaní.
[161]MartinaVloženo 04.04.2012 15:46
[30] Souhlas,doma v obýváku nic nezměníme a proto jdu do toho s vámi. 15.4. to musí být pořádná palba!!!! Ve Žďáru na náměstí v 17.hodin!!!!!!!!!!!!
[162]DanielVloženo 04.04.2012 20:26
Dobrý den, bylo by dobré rozšířit plánovanou demonstraci 15.4.2012 i na stránky Facebooku.

Držím palec, podporuju jak mohu a rozšiřuji mezi lidi v práci a doufám že se v Ostravě a nejen tam sejdeme v hojném počtu.
[163]danaVloženo 04.04.2012 22:07
ano, už jsem z těch neustálých změn vyčerpaná... strach o budoucnost je nyní otázka na denním pořádku... rozklad morálky tam, kde by měly etika a základní morální hodnoty být na místě prvním, ne až na posledním... forma státní správy, taková jaká se nám prezentuje nyní, je dle mého soudu úplně zcestná a dlouhodobě neudržitelná... též se kloním k sázadní změně, viz. Island a sympatizuji s HV!
[164]Jan Novák z DuchcovskaVloženo 05.04.2012 07:24
Jak je možné,že v Severnách Čechách H.V. nefunguje?Teplice,Jablonec,Chomutov,Most,Ústí-nikdy nic.
[165]Bohuslav PlocekVloženo 05.04.2012 07:40
Dotaz na pana Ing. Fidlera a váženou HV.
Dobře jsem sledoval Vaše počínání a hlavně myšlenku, kterou prosazujete. Chci se potom zeptat z jakého důvodu pan Ing. Fiedler dne 29.3.2012 v regionálních zprávách v Ostravě na otázku zda uvažujete s kandidatůrou do posl. sněmovny a zda půjdete do voleb na to odpověděl, že vše záleží ne vývoji a podpoře lidí. Dále jste na Vaše stránky umístili anketu s otázkou zda se má HV registrovat jako politické hnutí a zda jsme ochotni zapojit se do přípravy krajské kandidátky Holešovské Výzvy ve volbách na podzim 2012? Myslím, že to je v rozporu s tím co jste říkali před nějakým časem a současně si myslím, že pokud by k tomuto došlo tak vše sklouzne následně do nynějšího stavu. Domnívám se, že nastolení stavu, že vláda a vše co se toho týče bude v postavení státních zaměstnanců s jenom o málo vyšším platem od obecného průměru, jejih plná zodpovědnost za svá sozhodnutí, žádná poslanecká imunita, atd. nastolí stav, že se na taková místa nebudou hrnout zkorumpovaní zloději a tuneláři. Politické přesvědčení si může každý ponechat jaké chce, ale není možné aby na základě placky mohl i největší blbec dělat např. ministra atd., to budeme opět zpět v současnosti. Dobří politici či manažeři nemusí být nutně straníci té či oné strany. Nechme si stranické přesvědčení jako víru, za nic jiného nestojí. Myslím, že stranická příslušnost je jako náboženství, pouze snaha o manipulaci s lidma.
reakce: [172]
[166]Tomáš NěmecVloženo 05.04.2012 07:57
Nedávno si dal jeden diskutující na Novinkách.cz (vím, že je to trošku bulvár, ale tohle mě zaujalo) práci s výčtem nejzávažnějších kauz polistopadové éry včetně výčtu odhadovaných ztrát. Součet činil něco přes 1,6 bil Kč. Tuším, že i nezávislé organizace odhadují tuto ztrátu kolem 2 bil Kč. To je téměř přesně výše našeho státního dluhu, z nějž platíme jen na úrocích ročně 60 mld Kč. Když k těmto 60 mld přičteme odhadovanou roční ztrátu z pokračující korupce, která podle údajně střízlivého odhadu Transparency internacional činí 100 mld ročně, dostaneme roční schodek našeho státního rozpočtu. Z těchto, jistě ne úplně přesných čísel, se zdá, jako by naše ekonomika hospodařila s vyrovnaným, dokonce možná mírně přebytkovým rozpočtem. Pokud by nebyla zatížena nehoráznou korupcí. Dluh nebyl nikdy využit ve prospěch celku, ale byl a je vytvářen naprosto uměle za účelem nezaslouženého zisku nějakých politicko-ekonomických struktur. Zcela v duchu strategie kapitalizace zisků a socializace ztrát se po nás chce, abychom účet mocných zaplatili my, obyčejní pracující lidé, tzv. střední třída. Je nám vyčítáno, že žijeme nad poměry a musíme si tedy opět (pokolikáté již?) utáhnout opasky. Jak dlouho jim ještě budeme tyto lži věřit a volit stále stejné zločince, jednou nalevo podruhé napravo, ve snaze zabránit většímu zlu? Je načase tyto struktury rozkrýt a přinutit k odpovědnosti, jako na Islandu.
Jak toho dosáhnout?
1) Rozpustit parlament a jeho rolí dočasně pověřit senát.
2) Odvolat vládu. Správou země pověřit člověka, který kromě nezbytných profesních kvalit, vykazuje i kvality morálně volní a své aktivity v polistopadové éře provozoval převážně v zahraničí. Takovým kandidátem by mohl být např. Jan Švejnar.
3) Požádat mezinárodní vyšetřovací a soudní struktury o vyšetření a rozsouzení hospodářské kriminality, provozované na území bývalé ČSFR a ČR od roku 1990. Za tím účelem zrušit institut promlčitelnosti.
4) Na základě spravedlivých rozsudků potrestat viníky nejen odnětím svobody, ale také zabavením majetku do výše prokazatelně zpronevěřených státních prostředků. Tyto konfiskáty použít na sanaci státního dluhu.
5) Teprve po uzavření těchto kauz a z nich plynoucího nezbytného vyčištění veřejného prostoru přistoupit k volbám do parlamentu.
6) Pro splnění všech požadavků vypovědět současné vládě občanskou poslušnost. (Demonstrace v ulicích, stávky, pozastavené odvody daní atd.)
[167]Tomáš NěmecVloženo 05.04.2012 07:58
[151] Naprosto s Vámi souhlasím, pane Karlos. Taky mě štve, že se na spravedlivém hněvu občanů snaží přiživit odbory a soc. dem., která je za dnešní stav zodpovědná minimálně stejně, jako ODS. Holešovská výzva by neměla předávat kormidlo těmto parazitům jenom proto, že jsou zkušenější v protivládní rétorice a organizaci předražených kampaní.
[168]PepeVloženo 05.04.2012 13:05
všechny sesadit, odsoudit za:defraudaci, špatnou správu cizího majetku, korupci. Všechen majetek, který byl nabyt veškerou vládnoucí garniturou od roku 1989 propadne státu. Čili trest smrti pověšením bez možnosti odvolání. Klaus, Vondra, Kočárník, Gross, Topolánek, Dalík, Řebíček, Janoušek, Bém, Tluchoř, Kočí, Bárta, Kalousek, Benda, Paroubek a další a další
[169]LukášVloženo 05.04.2012 18:26
Já též podporuji HV !!!
Jsem z Nového Boru.
Nedávno jsem si objednal přes internet od HV pár odznaků a nálepku na auto.... Přectavte si, že jsem nemusel ani platit. Jen jsem tam měl slušný vzkaz jestli jim ty peníze nepošlu na společný účet.
Samozdřejně vše jsem uhradil, ale Lidi kdo Vám něco pošle zadarmo a to ještě s takovým dopisem!!!
No nikdo.
Už tohle ve mě vyvolalo pořádné uznání!
Teď to tady v Boru říkám každému a s nálepkou na autě jezdim jak jen Můžu.
Je na čase s Vládou a Klausem Skoncovat!
Zatim se mějte a v Praze mě čekejte....
[170]J.NovákVloženo 06.04.2012 12:15
Odvolat vládu nestačí,je potřeba zastavit finanvovíní pol.stran ze státního rozpočtu .At strany finacují členové svých stran.Rovněž at se prošetří rozkrádání státního majetku a jsou postaveny předsoud a řádně potrestáni,dále nepřipustit vrácení církevního majetku a tak zadlužit tuto zami a především naše vnuky.Hned bude peněz dost.
členové proč bych já měl dotovat z peněz danových polatníků
[171]JanaVloženo 06.04.2012 16:35
Moc Vám fandím a děkuji.Mám prosbu,nedovolte žádnému ze současných politiků,aby mezi Vás vstoupil.Mezi lidmi nemůžou být rozdíly Držím Vám palce a máte podporu celé mojí rodiny.
[172]řadový občanVloženo 06.04.2012 20:20
[165] Já bych to viděl takto:

Jestliže MY (lid, národ, ale i strašpytlové ...) nebudeme schopni svou účastí na náměstích docílit aspoň statisícová shromáždění (kdyby všichni, kdo vědí o HV a 15.4. vyšli ve svých městech a z okolních obcí v ten den a hodimu-dvě na to náměstí (rynek apod.), to by bylo, aby se nás tam nesešlo v součtu ČR aspoň milion, ČT by MUSELA o tom informovat (pokud ne, tak okamžitou demisi vedení ČT ...),

tedy pokud MY (lid v ulicích) nedonutíme vládu k demisi a odvislou změnu volebního zákona ...

tak potom jediné řešení vidím (ZVLÁŠTĚ, pokud nás budou chtít politici OBLAFNOUT vlastní demisí a volbami do 60-i dnů !!! aby se vedení HV a ostatní nestihli sformovat, najít patřičné odborníky ...),

aby lidi nebyli tak pitomí, aby nevolili zase ty (zprofanované) parlam.strany,

ale aby oficiální kandidátkou byla i (stručným názvem) "Holešovská výzva", čímž by lidi jasně vyjádřili, že chtějí změnu:
1) vyřazení polit stran od koryt, odvisle zrušení st.příspěvků oněm polit.stranám ze stát.rozpočtu ...
2) revizi zákonů vydaných po roce 1989 v rozporu morálky, vlastizrady, zneužití pravomocí (v přístupu k citl.datům) apod.
i kolektivní vinou, jak republiku "přivedli na buben" ...
3) zrušení statusu "promlčenlivosti" (každý nechť je potrestán i kdyby třeba po 20-i letech včetně POVINNOSTI VYPOVÍDAT ...)
4) VŠICHNI, kdo byli jakkoliv účastni ve státních funkcích (od prezidenta po pracovnici na obecním úřadě) minimálně od roku 1989, aby doložili původ nabytí majetku, kont ... (žádnou hranici až od 15 milionů)
5) zákazu lobbysmu ("porcování medvěda" apod.) a další destruktivní projevy v hospodářství ...
6) ZODPOVĚDNÉ řízení státu (s příslušnou zodpovědností za svá rozhodnutí, činy ...)

- ukažme Kalouskovi a ostatním, že nejsme jen nějaké ovce, co neví co chtějí, neumí se o sebe postarat ...
[173]řadový občanVloženo 06.04.2012 20:40
Mimochodem ohledně Kalouska jemu podobným:

Magoři a agresivní hovada, odplivla si ODS před Holešovskou výzvou

Praha, 20.3.2012 6:30 Ministr financí Miroslav Kalousek z TOP 09 ostře zkritizoval takzvanou Holešovskou výzvu, která požaduje demisi vlády a změnu parametrů politického a ústavního systému České republiky. Podle něho neútočí pouze proti vládě samotné, ale proti systému parlamentní demokracie. Pravicoví politici s Kalouskem většinou souhlasí, levicoví výzvu spíš hájí, i když k ní mají své – někdy i silné – výhrady.

Pokud jsme sledovali výstupy Holešovské výzvy, včetně jejích mluvčích, tak to nebyly protesty proti vládě a vládním krokům. To byly protesty skutečně proti demokratickému systému jako takovému,“ řekl Kalousek v České televizi. Slova o „lepších zítřcích“ podle něj vedou vždy do pekel. „O novém spravedlivém řádu kdysi mluvil i jakýsi malíř pokojů v Německu,“ uvedl Kalousek v narážce na Adolfa Hitlera.

Senátor ČSSD Vladimír Dryml se naopak zase vůbec nepáral s Kalouskem. „Kalousek žije v akváriu naplněném slivovicí. Kdyby neodpouštěl miliardy na pokutách, nemuselo by vše zdražovat a ještě by byl na krajích a obcích pořádek. Bývalý lidovec jako potrefená husa se opět ozval,“ uvedl senátor.

Ani předseda KSČM Vojtěch Filip Kalouska nešetřil. „Z Miroslava Kalouska mluví strach. Nejde totiž o jeho pseudodemokracii, kdy mu prochází zakrývání faktů a fackování lidí, ale o skutečné opačné názory, které nemůže odbýt strašením komunisty. Lidé mu totiž už nevěří,“ míní Filip.

„Demokracii ohrožuje naopak Kalouskova politika umožňující rozkrádání veřejných peněz, kvůli čemuž nám nyní Brusel zastavil dotace. Vypadá to, že panu Kalouskovi se tento korupční systém zamlouvá a běda tomu, kdo toho má už dost. Na toho vyrukuje s Hitlerem. NKÚ kritizoval porušení rozpočtové kázně ministerstva financí například v únoru 2011. Výjimka dle interní směrnice umožňuje odpustit chybovost při čerpání dotací. Místo toho, aby byli viníci potrestáni, zaplatí vše daňový poplatník. Pak peníze nejsou a likvidují se veřejné služby. Snižování životní úrovně, to je ohrožení demokracie,“ říká místopředseda Poslanecké sněmovny a místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek.

Poslanec ČSSD David Rath s Kalouskem souhlasí v tom, že iniciativy proti parlamentní demokracii jsou nebezpečné. Dodává ale, že radikalita a agresivita ve společnosti zase stoupá kvůli Kalouskovi: „Předně pan Kalousek mluvil o malíři pokojů, který chtěl změnit světový řád. Adolf Hitler byl přitom malíř obrazů a hlásil se na malířskou akademii. Krátce ve Vídni dělal i na stavbách, ale pokud je známo, tak pokoje nemaloval, tak nevím, koho měl vlastně chemik Kalousek na mysli.“

„Pan Kalousek se asi zbláznil,“ reagoval stručně člen poslaneckého klubu ČSSD Stanislav Huml.
...
www.koskubajiri.cz/magori-a-agresivni-hovada-odplivla-si-ods-pred-holesovskou-vyzvou/
 
© www.holesovskavyzvasp.cz - vytvořte si také své webové stránky