Login:
Heslo:
 

STRÁNKY

Komentáře

Strana:1 2 3
[44]DVloženo 31.03.2012 08:05
Vojtěch Filip vypadá v jako velice slušnej komunista, co to má v hlavě srovnaný.
reakce: [53]
[45]MartinVloženo 31.03.2012 10:18
Nepujde to podobrem verte mi, odbory jsou toho dukazem
[46]MartinVloženo 31.03.2012 10:25
Opakuju odborovy svaz nic dobreho neprinese jen hloupe plkani a herecky vykony pana Zavadila.
[47]Jirka B.Vloženo 31.03.2012 12:15
Stejně jako většina lidí ČR naprosto souhlasím a podporuji HV. Politika byla, je a bude vždy špína. Ale to co předvádí naši vládnoucí mafie, je daleko za nejhoršími představami o špinavosti politiky. Proto si myslím, že přestože si dost lidí myslí, že by se mělo jednat bez odborů, já jsem přesvědčený o opaku. Tady se nejedná o volby, ale jedná se o to dostat z politiky ty co své krádeže, tunely, podvody a všechny ty korupční aféry, vzletně nazývají reformami za vyrovnaný rozpočet. Jsem přesvědčený o tom, že vyrovnaný státní rozpočet je důležitý, ale stejně tak jsem přesvědčený, že všechny finance, které by "vláda ušetřila" reformami, skončí na kontech jak vládnoucí garnitury, včetně prezidenta, tak na kontech rúzných lobbistú a podnikatelů. Vím, že je dnes spousta lidí přesvědčených o tom, že všichni tito lidé by měli lemovat naši D1 na křížích,podobně jako za doby starého Říma Via Appia byla lemována ukřižovanými otroky, ale tohle prostě bohudík, nebo bohužel nejde. Je třeba nových zákonů, které by všechny tyto zločinace, ať již současné,nebo budoucí pohnaly k odpovědnosti a to takové, které by se skutečně báli. To znamená tvrdé tresty, včetně propadnutí majetku celé rodiny. A k tomu bude potřeba jednoty co nejvíce lidí a myslím si, že odbory budou potřeba. Vždyť odbory nejsou jen pan Zavadil. A pokud se to podaří, lidé sami rozhodnou, komu věří a komu svěří moc a vládu. Ale zatím tak daleko ještě nejsme. Nedříve je potřeba vyčisti ten Augiášův chlív a čím víc jednotných lidí ho bude čistit, tím dřív bude hotovo. Je to jako první pomoc zraněnému, nejdřív zajistit životní funkce, potom pod odborným dohledem vše ostatní. Nevím, školy nemám, jsem jen obyčejný řidič, ale takhle bych to viděl.
[50]VláďaVloženo 01.04.2012 10:08
Souhlasím.provolání by se mělo dostat do tisku i do médií - je to nutnost!!!Na toho 15.4. je nutné se dost dobře připravit a spojit síly i s ostatními.Je nutné, aby byla vidět síla,aby to nebylo přehlédnutelné.Do tohoto dne zmobilizovat síly ve všech krajích.Zde v Jihočeském kraji je to velice slabé.Bylo by dobré zapojit též města okresní.Musíme býti vidět i slyšet.
[51]frantisek vejtrubaVloženo 01.04.2012 23:06
Prodam obcanstvi CR za 1 korunu. Ve zlocinecky zemi nechci zit dokud nebudou vsichni potrestani za vlasti zradu vcetne prezidenta !!!
S pozdravem
Robert
[53]KarlosVloženo 02.04.2012 19:00
[44] Koukám,že tady nám podsouváte už tátu Filipa. Na
"Připojte se 3 - PIŠTE NYNÍ SEM" jste chtěl větší pravomoce v rámci HV pro odbory. A teď toto? Nejste náhodou nastrčenej plavčík co hledá vítr do plachet? Nemůžu se zbavit dojmu,že různé odborové a profesní centrály řeší zásadně jen svoje partikulární zájmy.Jinak by za těch 22.let musely už dávno postupovat jednotně. Kdyby to dělaly, mohly být dávno vůdčí silou jako třeba svého času Solidarita v Polsku. Bohužel vaši předáci nikdy nepřerostli horizont mezd a přesčasů. Pardon. Teď vlastně objevili nového třídního nepřítele.Živnostníky a podnikatele.Když použiji stejného postoje a rétoriky,"Tak všichni zaměstnanci jsou lemplové a lenoši". A to,uznáte sám, je taky blbost. Nebuďte prosím tak nesmířlivý vůči ostatním skupinám. Někomu holt vyhovuje se zaměstnat, a druhému být zaměstnán. Nejsme všichni šmejdi. A na větší pravomoce musíte prokázat(odbory),že na ně máte a že si je zasloužíte. Zatím tomu nic nenasvědčuje. A už se na nás nezlobte. Všichni chceme to samé. Spravedlnost, vymahatelnost práva a stát kde jsme hrdí na to, že jsme jeho občany.
[54]NervVloženo 02.04.2012 19:56
Nevím zda-li to tu už někdo nepsal, neměl jsem čas si to tu pročítat, ale k těm bodům, čeho by jste chtěli dosáhnout, neměla by tam být i nová Ústava ??? Myslím že inspiraci je třeba hledat v Islandu...
[56]Ing. Josef KnapVloženo 02.04.2012 23:04
Vrátím se ještě krátce k nutnosti zestátnění bankovního sektoru v celosvětovém měřítku a to v jednom aspektu. Bohužel v dnešní době nám každému jen trochu vzdělanějšímu, inteligentnímu člověku s podnikatelským duchem a s určitým vstupním kapitálem (který nemusí být nijak vysoký) nabízí bankovní sektor těmi různými a často pochybnými a čistě jen spekulativními obchodními operacemi a obchody s bakovními deriváty a ve spojení s burzovními operacemi a obchody s těmi různými 'futures' objektivní možnost k poměrně rychlému a snadnému zbohatnutí, když mu ty jeho hry s deriváty vyjdou. Často i pouzí bankovní zaměstnanci viz skándál banky Baering a jejího zaměstnance Leasona na přelomu 1994/1995 vydělávají obrovské peníze formou tzv. insider trading, kdy si jako by "vypůjčí" v podstatě nakrátko zcizí peněžní kapitál svého zaměstnavatele a vrhnou jej pak do svých soukromých operací a spekulací. Většinou to vyjde na nic se nepřijde, ale někdy ta spekulace a hra s deriváty prostě nevyjde a tak je možno z pozice zaměstnance banky učinit bance - zaměstnavateli obrovskou mnohamiliardovou škodu, jak se to "povedlo" panu Leasonovi.
Dá se tedy říct, že zásluhou určitých objektivních možností bankovního sektoru v dnešní době většina podnikatelsky nadaných lidí a to platí zejména pro USA, UK, Nizozemí se snaží zbohatnout právě a jen těmito čistě spekulativními bankovními operacemi, které sice z rozdílů cen a kursů generují zajímavé zisky, ale nevytváří žádnou společenskou hmotnou přidanou hodnotu a jen rozmnožují nestabilitu ekonomického vývoje.
Ale dle mého názoru, tou největší chybou na tom všem je prostě to, že podnikatelský duch dnešních mladých lidí se nevydává cestou takových velíkánů jako jsou či byli Bill Gates , Steve Jobs , Jorma Ollila ... /neb jejich cesty byly sice krásnější avšak daleko obtížnější a přinesly lidstvu tolik vymožeností a usnadnění a zpestření i zkrášlení života celé naší civilizace /, nýbrž je tento duch dnešních mladých talentovaných lidí pod vidinou rychlého a snadného zisku promrháván na bankovních a burzovních spekulacích. Jistě mne chápete, co jsem tím chtěl říct. A před lidstvem stojí tolik problémů vyžadujících nutná objektivní řešení, což nepůjde jednak bez znalostní společnosti, ale zároveň těch, kteří naše vědecké poznatky, produkty vědy - výzkumu - vývoje budou schopni vizionářsky navrhnout a pak hromadně výrobně uvést do praxe.
I proto z důvodů mnou výše uvedených jsem pro zestátnění bankovního sektoru, aby se talent mladých lidí vrhl jiným správným směrem. V EU se dnes hovoří o záchraně soukromých bank jejich rekapitalizací. Ano, je nutno zachránit bankovní sektor před úpadkem, aby se prostě nezastavil běžný normální ekonomický život v EU. Jsem pro takovou rekapitalizaci z kapes nás - daňových poplatníků, avšak pouze za podmínky, že tato rekapitalizace bank bude provedena formou vytvoření státních podílů formou zlatých akcií státu = akcie se zvláštními právy při hlasování, např. právo veta nebo více hlasů než by odpovídalo nominální hodnotě akcie ve struktuře akciového portfolia (vlastnictví) těchto bank a že prostě nepůjde zase o nějaké další půjčky soukromým bankéřům kryté vágními zárukami.

[59]Ing. Josef KnapVloženo 02.04.2012 23:31
[58]
Prvním postulátem je to že Zdravotnictví a Školství na všech úrovních s několika výjimkami (např. plastická chirurgie tam, kde není objektivně nutná) nesmí být zbožím ani businessem nýbrž veřejnou službou státu pro všechny lidi stejnou. Tam, kde již je ze zdravotnictví a školství učiněn a to mnohdy velmi výnosný business a zboží, tam je objektivně nutné bez náhrady zdravotnictví a školství zestátnit případně i znárodnit. Ostatně i MUDr. David Rath před lety slova o zestátnění ve zdravotnictví vyřkl.

Druhým postulátem je to jen se přestat nečinně dívat na to, jak se prosazuje v Číně a částečně i v Indii a Indonésii ekonomický multisektoralismus - v podstatě státní kapitalismus s velmi významnou funkcí státního sektoru v ekonomice a státního dirigismu a plánování v ekonomice umožňující superúčinné státní zásahy do ekonomiky v zájmu jejího stabilního růstu, zásahy o jakých se nám v našem euroatlantickém světě může jen zdát neb jsme si je naší hloupostí dávno zapověděli. S tím ale dnes musí být konec. Euroatlantický ekonomický stávající systém je už teď v rozkladu, zkorumpovaný a opravdu se rozpadá. Např. ve Španělsku je více než dvacetiprocentní nezaměstnanost, nejvyšší v zemích EU. Přes 43 procent lidí mladších 25-ti let nemá ve Šapnělsku práci. Může se to skončit jinak než revolucí? Nemůže, ale pokud nebude sociálně demokratické hnutí hegemonem této revoluce v rámci celého euroatlantického uskupení, tak sociálně demokratické hnutí celosvětově upadne do nicoty. ČSSD tedy musí dát svým voličům slib, že v historicky krátké době vytvoří v naší ekonomice znovu silný státní sektor, že to nebude jen ČEZ, ale že bude zestátněna celá energetika, výroba a distribuce elektřiny, plynu, těžba uhlí a surovin, výroba tepla, sítě kanalizace/voda, dále telekomunikace, radiokomunikace, veškerá telefonie no prostě celý primární sektor, který svou přiměřenou velikostí zajistí normální řádnou zaměstnanost obyvatelstva a bude působit proti nezaměstnanosti a její fluktuaci. Sociální demokracie musí v celosvětovém měřítku dosáhnout i významné regulace bankovního sektoru, jeho virtuality a fiktivnosti, aby se neopakovalo, že z bankovního a hypotečního sektoru se rozšíří krize do celých národních ekonomik. Když se tato poslední celosvětová krize rozběhla, tak právě o regulaci a kontrole bankovního sektoru Sarkozy velmi hlasitě mluvil, aby pak zůstalo jen ale u slov. Co může dělat s tou hrozivou situací současná socialistická vláda Španělska? V podstatě skoro nic, jelikož nemá k dispozici silný a přiměřeně velký státní sektor a možnost takových státních zásahů do ekonomiky, kterou jsou objektivně nutné. Socdem musí vyhlásit ve světě sama a rychle New Deal II tedy New Deal naší epochy !!! Vytvořit znovu silné státní sektory v jednotlivých národních ekonomikách a možnost to kapitalistické podnikání ve všech sektorech účinně regulovat, stimulovat, zastabilizovat, oprostit od bezuzdných spekulací a prostě začít zase pro lidi vyrábět. Bohužel ne vždy tak sama ČSSD postupovala. Byl jsem u toho jakožto ředitel odboru podpory podnikání Ministerstva financí ČR, když jsem byl za MFČR jmenován do představenstva v r. 2001 nově transformované státní akciovky TRANSGAS, a.s. za účelem její privatizace. Sice se mi to vnitřně příčilo tak mimořádný podnik, jako je TRANSGAS tu husu snášející státu nepřetržitě zlatá vejce, privatizovat, ale co jsem mohl jako malý červíček v tom soukolí dělat ?


4)
KORUPCE

a)
Boj s korupcí a její maximální možné potlačení znamená zavést nad lidmi určitou zákonnou kontrolu a pravidla. Je nutné, aby ČSSD šla mezi lid s tím, že zavede tu nejlepší kontrolu korupce – majetková přiznání plus k tomu prokázání příjmů na určitý nově nabytý majetek. Majetková přiznání by každý rok měl povinnost předkládat každý (včetně jeho rodinných příslušníků) poslanec PČR, Senátor, soudce, státní zástupce, státní úředník, policista, člen krajských, městských a obecních zastupitelstev a rad pracovník odborů krajských, městských a obecních úřadů
reakce: [60]
[60]Ing. Josef KnapVloženo 02.04.2012 23:33
[59]

4)
KORUPCE

a)
Boj s korupcí a její maximální možné potlačení znamená zavést nad lidmi určitou zákonnou kontrolu a pravidla. Je nutné, aby ČSSD šla mezi lid s tím, že zavede tu nejlepší kontrolu korupce – majetková přiznání plus k tomu prokázání příjmů na určitý nově nabytý majetek. Majetková přiznání by každý rok měl povinnost předkládat každý (včetně jeho rodinných příslušníků) poslanec PČR, Senátor, soudce, státní zástupce, státní úředník, policista, člen krajských, městských a obecních zastupitelstev a rad pracovník odborů krajských, městských a obecních úřadů apod.
Tím by to ale nekončilo: Zároveň by každý člověk, který nabyl majetek jako je nemovitost, automobil, akcie, dluhopisy, pojistné smlouvy apod. musel prokázat původ příjmů, z kterých mohl tento majetek uhradit. U tohoto majetku existují registry jako je např. Katastrální úřad, evidence motorových vozidel apod. které by byly povinny automaticky nabytí resp. změnu vlastníka takového majetku hlásit, což by nebyla nijak obtížná technikálie. Vzpomeňme je na proslulý nový byt Standy Grosse na Barrandově.
Sankcí za porušení příslušných norem by bylo propadnutí nelegálně získaného majetku či majetku, na který nebylo možno prokázat jeho uhrazení z legálních příjmů propadnutí takového majetku v prospěch státu a trestně-právní odpovědnost s náležitě vysokou sankcí.


b)
Nad všemi veřejnými zakázkami od té největší po tu nejmenší musí být zavedena veřejná kontrola na internetu formou neustálého průběžného sledování zakázky od vypsání veřejné soutěže, přes veřejné otevírání obálek formou tzv. tendrového čtení, na které má přístup každý občan jak je ve světě běžné, dále veřejná internetová kontrola uzavírání realizační smlouvy a její zveřejnění, kontrolování realizace zakázky, kontrola průběhu plateb firmě zakázku realizující. Zde plky pravičáků o obchodním tajemství musí jít stranou.


5)
Rozhýbání zdravého růstu národní ekonomiky tedy od spotřeby k investicím vypsáním významných státních zakázek jakožto multiplikačního efektu pro růst národní ekonomiky a tím uskutečňovat tu nejlepší politiku zvyšování zaměstnanosti. Specifikaci konkrétních státní zakázky bych nechal opravdu na příslušných odbornících.


6)
Nabídka odborářským bossům a to těm, kteří mají ke svým odborářským funkcím i vysoké odbornosti ve svých oborech postů ve stínové vládě ČSSD a poté postů ministrů pro tyto odborářské bossy, až se ČSSD znovu stane vládní stranou.


V Čelákovicích dne 18. června 2011


v. PC.

Ing. Josef K n a p

dodatek :
Zestátněme bankovní sektor, aby nebyl brzdou ekonomického růstu

Vrátím se ještě krátce k nutnosti zestátnění bankovního sektoru v celosvětovém měřítku a to v jednom aspektu. Bohužel v dnešní době nám každému jen trochu vzdělanějšímu, inteligentnímu člověku s podnikatelským duchem a s určitým vstupním kapitálem (který nemusí být nijak vysoký) nabízí bankovní sektor těmi různými a často pochybnými a čistě jen spekulativními obchodními operacemi a obchody s bakovními deriváty a ve spojení s burzovními operacemi a obchody s těmi různými 'futures' objektivní možnost k poměrně rychlému a snadnému zbohatnutí, když mu ty jeho hry s deriváty vyjdou. Často i pouzí bankovní zaměstnanci viz skándál banky Baering a jejího zaměstnance Leasona na přelomu 1994/1995 vydělávají obrovské peníze formou tzv. insider trading, kdy si jako by "vypůjčí" v podstatě nakrátko zcizí peněžní kapitál svého zaměstnavatele a vrhnou jej pak do svých soukromých operací a spekulací. Většinou to vyjde na nic se nepřijde, ale někdy ta spekulace a hra s deriváty prostě nevyjde a tak je možno z pozice zaměstnance banky učinit bance - zaměstnavateli obrovskou mnohamiliardovou škodu, jak se to "povedlo" panu Leasonovi.
Dá se tedy říct, že zásluhou určitých objektivních možností bankovního sektoru v dnešní době většina podnikatelsky nadaných lidí a to platí zejména pro USA, UK, Nizozemí se snaží zbohatnout právě a jen těmito čistě spekulativními bankovními operacemi, k
reakce: [78]
[61]IvanVloženo 03.04.2012 06:41
Zuzko, obraťte se na centrálního koordinátora HV - viz kontakty-regiony
[7]
[64]Jan Novák z DuchcovskaVloženo 03.04.2012 18:19
Dopoledne jsem se ptal proč je Severočeský kraj mimo dění a nikde nevidím můj příspěvek?On byl vadný??
[65]Jan Novák z DuchcovskaVloženo 03.04.2012 18:25
ještě douška.U ankety ohledně politizace H.V. máte alternativu spíše ano ..ale tu druhou spíše ne ..nevidím...příjde mi to,promiňte zavádějící...Jinak si myslím,že jedna manifestace za měsíc vzbudí u vlády jen úšklebek..popřemýšlejte o tom-lidé jsou nažhavení..dík.
[66]LukášVloženo 03.04.2012 19:11
Ing. Josef Knap

Ani nemusím číst co všechno jste napsal.Musíte víc studovat o co jde v novém lepším světě.Vaše ČSSD s tím nemá nic společného.Musí jít od válu stejně jako všichni ostatní.Pane víc se vzdělávejte než něco napíšete,o ČSSD nikdo nestojí ti už tu taky byli.
[67]LukášVloženo 03.04.2012 19:20
Ještě jinak pokud se to tu zvrhne v ČSSD propagandu nikam demonstrovat s přáteli nejdem.Tohle podporovat nebudem.Je to strana která hledá třídního nepřítele tam kde není.Já jsem živnostník a moje žena pracuje jako zaměstnanec za 60 kč na hodinu.Vím dobře o čem píšu znám obě strany mince.
[69]Habarta F.Vloženo 04.04.2012 12:07
S odbory bych příliš nepočítal,jejich špičky jsou stejně úplatné jako ostatní mocní tohoto státu, z vlastní zkušenosti mohu uvést příklad, kdy pokus o založení odborů v poměrně velkém podniku dopadl naprosto katastrofálně, nejvíc to opět odnesli opět obyčejní lidé, ti kteří vyvíjeli jakoukoliv iniciativu v tomto směru byli bez milosti propuštěni a to i přes opětovné ujišťování předáka jistého odborového svazu, že vše zaštítí, ale když se vše provalilo, už ho víc nikdo neviděl, lidem se pohrozilo a vše jede ve starých kolejích. Kde je právo zaručené ústavou? Pravděpodobně tučná obálka opět zvítězila.
PS: Už delší dobu vozím na skle auta žlutý plakát "Stydím se..." a ani ve snu mě nenapadlo, jaký o něj bude zájem, takže kopíruji a rozdávám s pocitem, že ne všem je lhostejný osud této země.
[70]BuďaVloženo 04.04.2012 21:12
Přátelé všimněte si událostí posledních dnů, je to na zblití. Jeden den nekompromisní odchod z vlády veverek,prohlášení Kalouska že cituji" Něco tak odporného a slizkého jako VV" nemá ve vládě co dělat, ruzné vzájemné osočování a špinění - no kde to jsme? Tohle je reprezentace? Uvědomme si, že podle těhto pazdrátů nás srovnává celý svět. Lidem,kteří se hadrkují jako na trhu,bych nedal řídit ani bramborovou brigádu, ne tak stát. Jak takoví zločinci můžou zpravovat naše finance? Je potřeba revoluci, či převrat, jak kdo chce, ale revoluci ze spoda, ne ze zhora jako byla ta"sametová". Žádné předčasné volby, to by bylo pro ně moc jednoduché, jen by se stáhli do opozice a užívali své nakradené peníze. Je potřeba radikální řez, a postavit je před soud. (viz ISLAND) a majetky sebrat ve prospěch těch, které okradli.
[71]LubošVloženo 05.04.2012 08:29
Naši politici trpí samomluvou.Drtivá většina občanů si přeje aby se odporoučeli do historie a oni nás právě proto musí zachránit tím,že vládu neopustí.Nepřipomíná Vám to Milouše Jakeše?
[73]Martin LudackaVloženo 06.04.2012 08:45
Vyzivam cesky narod ke konfrontaci s Vladou CR
[74]Martin LudackaVloženo 06.04.2012 08:52
imperialismus

skutecne zlo sveta
[75]XXVloženo 06.04.2012 11:15
JA BYCH DALA PROTEST NA RADU TELEV. A ROZH. VYSILANI ZA URAZENI LIDI !!!!,
HV by mela podat podnet na Radu tel. a rozhlas. vysilani ze CT urazi a krici na lidi !!!! Takhle si moralku Jilkove nepredstavuji !!!! ČERMAK TO USTAL A ZUSTAL V KLIDU A SLUSNY ! VI ZE ZLODEJUM TUNELARUM, BEMUM, KRADLOUSKUM UJIZDEJI NERVY
[76][43][31][30][25] miloš dorda, dolní tošanoviceVloženo 06.04.2012 18:25
3D-VIZE : VIP - TEAM VICTORY (3)

JÁDRO SYSTÉMU : 3D-ROZHODOVÁNÍ
Posuzování kvalifikovaných návrhů VIP-členů 3D-týmu, obsahujících ANALÝZU problému, parametrizovanou PROGNÓZU vývoje a doklad o PODPOŘE návrhu, může probíhat na LOKÁLNÍ (samosprávní) nebo GLOBÁLNÍ (parlamentní) úrovni.
Stejnou metodiku lze použít na bipolární záležitosti typu ANO-NE (např. ve věci trestu smrti) i na multipolární POSUZOVÁNÍ VARIANT (např. alternativních návrhů státního rozpočtu od expertních skupin parlamentních stran).
Dynamická váha hlasu (technika 10+10 prstů) zohledňuje zásluhy, kvalifikaci a důvěru, čímž motivuje k větší aktivitě a nabízí možnost prosadit své názory v dialogu s ostatními členy kolektivu.

I. MÍRA PREFERENCE OSOBNOSTÍ : NASTAVENÍ ÚROVNĚ SDÍLENÍ DŮVĚRY
Nelze dopředu předem říci, že v daném místě, určitém čase a pro konkrétní skupinu lidí je výhodnější přenechat rozhodování osvícenému diktátorovi, týmu expertů nebo hlasovat společně se stejnou váhou hlasu jako v případě referenda. Záleží také na konkrétní záležitosti, pro kterou chceme nalést optimální řešení. Pokud chceme lidi motivovat k větší aktivitě a zvyšování kvalifikace, měli bychom odpovídajícím způsobem preferovat jejich úsilí, snahu, aktivitu a na druhé straně i odbornou způsobilost.
Toto dilema řeší 3D-systém principem DYNAMICKÉ VÁHY HLASU formou SDÍLENÍ DŮVĚRY na úrovni HORNÍCH DESETI PRSTŮ pro aktivitu a DOLNÍCH DESETI PRSTŮ pro odbornost. Každý může preferovat toho, komu důvěřuje, a to v míře, kterou pokládá za smysluplnou. Za výchozí stav můžeme zvolit 50% MÍRU sdílení, kdy NEJMÉNĚ 50% - polovinu svých hlasovacích kompetencí (5 horních a 5 dolních prstů) předáme jednomu nebo více našim favoritům. Pokud se dříve nebo později ukáže, že je to málo nebo moc, optimalizujeme nastavení dle okolností.

II. SDÍLENÍ HORNÍCH DESETI - PODĚKOVÁNÍ PODÁNÍM RUKY
Pokud někomu důvěřujeme a ceníme si jeho aktivity, můžeme poděkovat nejen podáním ruky, ale i "přenecháním příslušného počtu prstů" - předáním svých hlasovacích kompetencí, reprezentovaných například 10 korálky na mechanické hlasovací váze nebo 10 hlasovacími jednotkami v elektronické podobě hlasovacího zařízení. Motivujeme jej tak k další činnosti ve prospěch kolektivu. Toto je vhodné posoudit jednou za čas, například kvartálně. Pokud se ukáže, že preferovaný jedinec myslí více na sebe než na ostatní, nemusíme čekat 4 roky nebo déle do konce jeho funkčního období, abychom mu vyjádřili nedůvěru - včas odebrali preferenční prsty.

III. CELKOVÝ POSTUP OPTIMALIZACE ŘEŠENÍ
Fáze-1: Vypracování kvalifikovaných návrhů - variant řešení s prognózami vývoje včetně konkrétních hodnot a tolerance odchylek
Fáze-2: Věcná diskuze a sdílení dolních deseti - vyjádření důvěry odborníkům, kteří zajistí realizaci projektu
Fáze-3: Tříkolové hlasování na bázi sdílené důvěry - vysvětlování odlišných stanovisek a hledání optimálního řešení
Fáze-4: Realizace optimálního řešení - výběr zodpovědného realizátora, nejlépe odborníka sdílejícího nejvíce důvěry
Fáze-5: Zajištění dozoru nad projektem - tříčlenný výbor pro kontrolu a dozor (dozorčí rada)
Fáze-6: Kontrola shody s prognózou - v časových intervalech dle kontrolních bodů prognózy porovnáváme shodu klíčových parametrů. V případě opakované neshody můžeme korigovat prognózu, změnit variantu nebo hledat jiné řešení.
Fáze-7: Ocenění dosažených výsledků - při dokončení akce v termínu a ve shodě s progńózou poskytneme motivační prémii pro autory řešení, realizátora a dozorčí radu
[78]KarlosVloženo 06.04.2012 20:53
[60] Prosím,hlavně nezapojovat ČSSD do nějaké vedoucí role.
Cílem by měla být občanská společnost,která bude delegovat svoje zástupce přímou volbou na základě morálních a odborných vlastností a dovedností tak aby služba lidu a zemi byla poctou. Elektronické referendum dnes jistě není technologický problém.Jinak se po čase vrátíme tam kde jsme teď. Nechci opravovat systém,který nefunguje. Chci změnu. 23let snad na zkoušku stačilo! A politické strany se dnes jeví pouze jako spolek šikovně zabalených ekonomických zájmů. Takže vlastně lobing s tichým souhlasem voličů.Šikovný starosta, bude šikovný i bez politické příslušnosti. A volíte si ho stejně sami. Rozdíl bude v tom,že kandidáta budete navrhovat sami, bez nějakého strejdy v pozadí, který šikovně podsouvá vlastní zájmy i když je pravděpodobné,že se vyskytne nějaká vyčůraná hlavička. Ale to už je na každém jednotlivci čemu bude při podpoře kandidáta věřit.
[79]kakos miroslavVloženo 07.04.2012 12:39
Vázení
Několikrat jsem upozornoval ze na Mladoboleslavsku je silne
bezvladi o Holesovske vyzve - konkretne Benatky n.Jiz. - tady
lidi vedi malo o manifestacich . Chtelo by sem poslat to ozvucene
auto - podpisove archy - a udelat reklamu dobre a potrebne veci.
Vzdyt proc se demonstrace nekona v Mlade Boleslavi ? Take je to
velke mesto - hodne lidi - Skodovaku tady bydli ale je tady
bezvladi !!!!!!! A je to rozhodne velka skoda !!!!!
[80][76][43][31][30][25] miloš dorda, dolní tošanoviceVloženo 07.04.2012 21:33
3D-VIZE : VIP - TEAM VICTORY (4)

IV. SDÍLENÍ DOLNÍCH DESETI - DŮVĚRA ODBORNÍKŮM
Ve věcné diskuzi o variantách řešení sdělují odborná stanoviska specialisté v daném oboru. Pokud jsou hodni naší důvěry, je vhodné preferovat jejich hlas formou předání hlasovacích kompetencí, v míře kterou jsme předem nastavili (viz bod-I). Odborník, který dostane nejvíce důvěry, zajistí realizaci projektu.
V případě přímé účasti na hlasování si ponecháváme nejméně 3 dolní prsty z 10, abychom mohli použít DVA DOLNÍ prsty ve DRUHÉM KOLE a JEDEN DOLNÍ prst ve TŘETÍM KOLE hlasování (korálky na niti nebo elektronická forma váhy hlasu).

V. VLASTNÍ POSTUP TŘÍKOLOVÉHO HLASOVÁNÍ
Dle nastavení míry preferencí osobností sdílíme hlasovací kompetence - horních a dolních deset prstů (korálků navlečených na niti, kterou zavěšujeme na mechanické hlasovací váze, pokud nemáme k dispozici elektronickou verzi hlasovacího zařízení). Aktivitu oceňujeme periodicky (kvartálně) nebo dle potřeby (před prvním 3D-hlasováním). Důvěru odborníkům vyjadřujeme po věcné diskuzi před vlastním hlasováním.
Postup hlasování ctí osvědčenou zásadu "Třikrát měř, jednou řež". Hlasovací zařízení je proto rozděleno na dvě poloviny, ANO-segment a NE-segment, přičemž každý je rozdělen 7 závěsnými body do 3 zón. Od centrálního 0-bodu tvoří body +3/-3 rozhraní mezi VNITŘNÍ a STŘEDNÍ ANO/NE-zónou, body +5/-5 rozhraní mezi STŘEDNÍ a VNĚJŠÍ ANO/NE-zónou.
- v PRVNÍM KOLE hlasování umísťujeme své preference - zavěšujeme horní a dolní prsty (korálky na niti) - do VNITŘNÍ ANO-zóny na body +1,+2,+3, resp. do VNITŘNÍ NE-zóny na body -1,-2,-3, přičemž ZDŮVODŇUJEME své rozhodnutí s možností přesvědčit ostatní o správnosti volby.
- ve DRUHÉM KOLE používáme pouze DVA DOLNÍ prsty (korálky na niti), které umisťujeme ve STŘEDNÍ ANO-zóně na body +3,+4,+5 nebo ve STŘEDNÍ NE-zóně na body -3,-4,-5. Pro sblížení vzájemně odlišných stanovisek opět zdůvodňujeme svá rozhodnutí.
- ve TŘETÍM KOLE hlasujeme JEDNÍM DOLNÍM prstem (korálek na niti), které umisťujeme ve VNĚJŠÍ ANO-zóně na body +5,+6,+7 nebo ve VNĚJŠÍ NE-zóně na body -5,-6,-7. Tím máme možnost dosáhnout optimálního efektivního rozhodnutí s minimálními negativními pocity z přehlasování.

VI. UNIPOLÁRNÍ HLASOVÁNÍ : ANO-NE
Každý tahá za svou nitku, preferuje svoje zájmy. Současně oceňuje práci druhých a sdílí důvěru s ostatními.

VII. MULTIPOLÁRNÍ HLASOVÁNÍ : POSUZOVÁNÍ VARIANT
Při rozhodování mezi alternativami řešení v prvním kole preferujeme nejlepší variantu (příspěvek v první ANO-zóně) a vylučujeme pro nás nejhorší (přívažek ve vnitřní NE-zóně). Ze dvou nejvíce preferovaných variant pak ve druhém a třetím kole pak postupujeme stejně jako v případě unipolární ANO-NE volby (klademe preference ve střední a vnější hlasovací zóně)

---------------------------------------
Detailní příklad postupu 3D-hlasování
---------------------------------------
A: Nastavení trojí míry
B: Sdílení horních deseti
C: Vypracování kvalifikovaných návrhů
D: Věcná diskuze a sdílení dolních deseti
E: Tříkolové hlasování na bázi sdílené důvěry

S přáním hezkého dne a lepších zítřků s možností žít dle svých představ v souladu s okolím
miloš dorda
[81]HankaVloženo 08.04.2012 11:17
Hezké svátky všem,
souhlásím s tím, že když budeme sedět a čekat, ničeho tím nedosáhneme. Přemýšleli jste někdo, někdy nad tím, že bychom mohli začít v komunální sféře. Někdy mám pocit, že to semínko je zaseto dole a klíčí a vykvete nahoře. Peníze jsou rozdělovány z ninisterstev a pak zpětně ze zakázek se všichni od spoda nahoru dělí. Takže pokud se nepodaří defenestrace v Praze, protože jinak to asi nepůjde, budeme muset začít z té druhé strany. I když obecně platí, že schody se zametají shora.
reakce: [87]
[84]LubošVloženo 08.04.2012 20:45
Dobrý večer.
Pane Čermák,jsem Vašim příznivcem.
Chování paní Jílkové již jsem kritizoval na stránkách televize.
Přeskočím s dovolením k Vám.
Byl jsem již na demonstraci v Brně a sledoval jsem i pořad máte slovo.
Proč jste se upnuli jen na důchodce a postižené?
Já jsem například poslouchal pana Homolu ,nebo jak se jmenoval a ten mi
mluvil z duše o těch pokutách.Jsem drobný podnikatel a pravděpodobně končím.
Politika této vlády je naprosto destruktivní a je třeba je zastavit.
Proč se pouštíte do diskusí (a to myslím i pana Popelku),co bude pak?
Nám všem,celému národu je nyní fuk,co bude pak.
My je potřebujeme jen vykopat do těch jejich prdelí,než to dílo zkázy stihnou dokonat.
Oslovte všechny nespokojené a jen do nich řežme,nediskutujme,hůř již stejně nebude.
Špatně je důchodcům,podnikatelům,nemocným,zamněstnancům...prostě všem.
Vše je rozkradeno a krade se dál,spojte se třeba s čertem jen ať to zastavíme.
Zdraví Luboš Španěl
[85]ViktorVloženo 09.04.2012 12:07
Luboši, správně.
Ani Nečas, ani prezident nejsou schopni konkrétně odpovědět na složení vlády a další detaily. Je třeba jít islandskou cestu, která vedla k pádu vlády a dotlačila premiera před soud. Islandské cesty se "naši" bafuňáci bojí, jak čert kříže, oni by dali přednost, jako dosud "demokratické" cestě vhodné nikoliv pro většinu ale jen pro ně, tj. diskutovat, scházet se na K9 na Tripartitě tj.vše zahrát do autu.

Jílková ani neuvádím paní, která by mohla dělat spíše bachařku se chovala hrozně, dokonce i fyzicky tlačila p.Čermáka do kouta, tak ta si představuje demokracii opravdu divně. Nemůže nám vadit, že vyznává jednu stranu (ať si nosí i modré létající vložky), ale nerespektuje ani zákl pravidla slušnosti, natož pak žurnalistické neutrality, etiky. A to vše provádí před kamerou a za příspěvky diváků. Pan Čermák by ji měl příště vykázat nejméně 3 m od sebe, a usměrnit ji stejným způsobem, jak to dělá ona a připomenout ji, kdy ji platí. Na hrubý pytel hrubá záplata.
Na druhé straně ona jedná "svoji logikou" - má strach z islandské demokratické cesty tj. demokracie pro většinu lidí.
[87]KarlosVloženo 09.04.2012 16:40
[81] Máte naprostou pravdu.
Je to klasická ofenzivní úloha. Je nutné tlačit z několika směrů. Demonstrace samy o sobě nestačí.Budou nás chtít nechat vykřičet. Apelujte všichni na vaše zastupitele a poslance,chtějte po nich odpovědi a vysvětlení, nechte si předložit čerpání rozpočtů, jak prováděli výběrová řízení, podle jakých vazeb byl vybrán vítěz, ptejte se jich do úmoru, otravujte je tak dlouho dokud nepochopí, že jsou tam kvůli vám a nebo ať vypadnou.Předložte jim jejich předvolební proklamace a chtějte jejich inventuru. Máte na to ze zákona právo, je to demokratické, jde o vaše společné peníze a je to jejich povinnost. Kalousek říká jednu věc pravdivě. Rozděluje naše peníze. Tak ho vemte za slovo.
Dalším bodem by měla být veřejná podpora nespravedlivě stíhaným a odsouzeným. Myslím tím řidiče autobusu. Není možné aby za tykadla šel někdo do vězení a ze přejetí ....( to je výsměch vám všem )
Co se týče veřejných zakázek, málo kdy o tom rozhodují na magistrátech nebo radnicích. A když,tak jsou to jen prkotiny. Výběrovky rozhoduje většinou nějaká parta okolo regionálního kmotra. Tam se rozdělují zakázky, státní dotace, eurodotace. Zakázky se následně přidělují podle připravených not. Zajímavé je, podívat se jaká jména se tam objevují a jejich ekonomické vazby.Koukněte na krajské akciovky. ALE POZOR!!Jakmile do toho šlápneme začnou se dít věci. Ti kluci totiž žijí v tom, že mají na ty peníze nárok. A na závěr: musíme být jednotní a musí nás být hodně. Jednotlivce umlčí, ale sto,dvěstě nebo i dvěstě tisíc lidí asi těžko.
 
© www.holesovskavyzvasp.cz - vytvořte si také své webové stránky